ul. Armii Krajowej 77, 41-215 Sosnowiec | tel. (32) 263 75 21

Sobota, 16 listopada 2019

Msze święte

Dni powszednie: 7:00, 18:00

Niedziela: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

okres wakacyjny

Dni powszednie: 18:00

Niedziela: 8:00, 10:00, 12:00, 18:00

Odpust: I niedziela po uroczystości Bożego Ciała

Ogłoszenia parafialne

XXXII niedziela - 10.11.2019r. - przeczytaj

Duszpasterze parafii NCiKCh

o. Proboszcz

o. Wojciech Maliszewski CR


                                                                                                                                       

                                                             
                                                                                                                           

o. Łukasz


O. Łukasz Pecyna CR   




                                                                                                                                                                             



O. Robert Rapińczuk

news_avatarO. Robert Rapińczuk CR.
Prefekt. Pracę w parafii rozpoczął w 2017 r.  
Odpowiedzialny za: Liturgiczną Służbę Ołtarza, grupę modlitewną, przygotowanie kandydatów do bierzmowania.
Profesja wieczysta: 20 kwietnia 2003 r.
Diakonat: 27 kwietnia 2003 r.
Kapłaństwo: 17 kwietnia 2004 r. w Krakowie                                  (szafarz święceń: J.Em.Ks.Kard. Stanisław Nagy)

Przebieg pracy w Zgromadzeniu Zmartwychwstańców:
Bytom - Złocieniec - Stryszawa - Kraków - Sosnowiec

Duszpasterze służący w poprzednich latach:

Proboszczowie:

ks. Henryk Szymiec, wikariusz terenowy (1987 - 1989), proboszcz (1989) 

ks. Jan Antoniak, proboszcz (1989 - 1991) 

o. Kazimierz Sawościanik CR, proboszcz (1996 - 2002) 

o. Dariusz Kujawa CR, proboszcz (2002-2016) 


Kapłani diecezjalni:


Ks. Robert Żwirek, wikariusz (1988 - 1990)
Ks. Krzysztof Turski, wikariusz (1990 - 1992)
Ks. Jan Piekarski, proboszcz (1991 - 1996)
Ks. Janusz Pieśniewski, wikariusz (1992 - 1994)
Ks. Jacek Kawala, wikariusz (1994 - 1996)


Zmartwychwstańcy:


o. Mieczysław Młynarczyk CR, wikariusz (1996 - 2000)
o. Augustyn Bazan CR, katecheta (1996 - 2000)
o. Mariusz Koryciński CR, katecheta (2000 - 2003)
o. Artur Traczewski CR, wikariusz (2000 - 2005)
o. Mirosław Bania CR, katecheta (2005 - 2006)
o. Maciej Gawlik CR, katecheta (2003-2005), wikariusz (2005-2009)
o. Jan Kołodziejczyk CR, katecheta, wikariusz (2006-2010)
o. Piotr Starmach CR, katecheta (2009-2012)
o. Marcin Paca CR, wikariusz (2010-2012)
o. Edward Żakowicz CR, prefekt (2012-2015)

o. Tomasz Rostek CR, wikariusz (2012-2015)

o. Ivan Hamburg CR, wikariusz (2015-2017) 

o. Piotr Koryciński CR,  katecheta (2015-2017), wikariusz (2017-2018)  



Czas ucieka, wieczność czeka

klepsydra

Nabożeństwa okresowe

Nabożeństwo Różańcowe
Przez cały październik po mszy św. wieczornej z godz.:18:00,
różaniec z dziećmi we wtorki i piątki o godz.:16:00

Nabożeństwa całoroczne

Adoracja Najświętszego Sakramentu
w każdy czwartek, od godz. 17:00 
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
w każdą środę, po Mszy św. wieczornej
Nabożeństwo do Matki Boskiej Królowej Polski
w sobotę, po Mszy św. wieczornej
Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa
I piątek miesiąca, po Mszy św. wieczornej
Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
I sobota miesiąca od godz. 6:30
Niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu

I sobota miesiąca, po Mszy św. o godz. 18:00

oraz

I niedziela miesiąca, po Mszach św.

Modlitwa za zmarłych (wypominki)

każda niedziela, godz. 11:40;

Wypominki oktawalne: 02 - 08 listopad