ul. Armii Krajowej 77, 41-215 Sosnowiec | tel. (32) 263 75 21

Poniedziałek, 19 sierpnia 2019

Msze święte

Dni powszednie: 7:00, 18:00

Niedziela: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

okres wakacyjny

Dni powszednie: 18:00

Niedziela: 8:00, 10:00, 12:00, 18:00

Odpust: I niedziela po uroczystości Bożego Ciała

Ogłoszenia parafialne

4.08.2019 - przeczytaj

Ogłoszenia parafialne

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Dodano: 15 Cze 2019

1. Przypominamy o dzisiejszej uroczyści obchodu dwudziestej rocznicy wizyty św. Jana Pawła II w Sosnowcu. Msza Święta na Zagórzu o godzinie 16.00. Więcej wiadomości można zaczerpnąć z plakatu.

2. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych odprawianych po wieczornej Mszy Świętej .

3. W poniedziałek uroczystość św. Alberta Chmielowskiego, głównego Patrona naszej diecezji, zakonnika, uczestnika powstania styczniowego, malarza, opiekuna biednych i bezdomnych.

4. We wtorek, 18 czerwca, przypada 30. rocznica święceń kapłańskich Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka. Módlmy się, aby dobry Bóg darzył Jubilata obficie swoim błogosławieństwem, a Święty Patron nieustannie wypraszał potrzebne łaski.

5. Dzieci, młodzież i studentów zapraszamy we wtorek, o godzinie 18.00 na Mszę Świętą dziękczynną za rok szkolny i akademicki 2018/2019 i po błogosławieństwo na czas wakacji.

6. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Procesji Bożego Ciała będzie przewodniczył o. Prowincjał Krzysztof Jan Swół CR.. Centralna uroczystość rozpocznie się jutrznią o godz. 9.30, po której wyruszy procesja ulicami: Armii Krajowej, Rzemieślniczą, Zieloną oraz wewnętrznymi drogami Osiedla na Wagowej. Pierwsza Msza Święta będzie o godzinie 7.00, druga na zakończenie procesji Eucharystycznej, a trzecia o godzinie 18.00.

7. Bardzo prosimy liderów, moderatorów, i członków parafialnych: wspólnot, grup oraz stowarzyszeń, a także Braci Górników w mundurach i wszystkich parafian o przygotowanie na chwałę naszego Pana Jezusa Chrystusa pięknej procesji do czterech ołtarzy stacyjnych.

8. Właścicieli ogrodów i wszystkich posiadających możliwość nazbierania płatków kwiatów i zielonych listków na procesję Bożego Ciała i procesje w oktawie Bożego Ciała bardzo prosimy o taką pomoc.

9. Dziewczynki pragnące sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem i chłopców do niesienia poduszek z obrazkami zapraszamy na spotkanie w Boże Ciało tuż przed procesją o godzinie 9:15. Mile widziane są dzieci w każdym wieku.

10. Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie o godzinie 18.00.

11. W Boże Ciało od godziny 13.00 do 20.00 będzie trwała Ewangelizacja na sosnowieckich Stawikach. Wydarzenie organizuje Ruch Światło-Życie naszej diecezji. Wydarzeniu będą towarzyszyć gry zręcznościowe dla najmłodszych oraz kawa i herbata dla wszystkich. W przypadku ulewnych deszczy wydarzenie może zostać przeniesione na inny termin.

12. Informujemy, że wakacyjny porządek Mszy Świętych w naszym kościele rozpocznie się w przyszłą niedzielę, 23 czerwca w dniu naszego parafialnego odpustu i festynu. Na 30-lecie Parafii kazania odpustowe o tematyce eucharystycznej będzie do nas głosił Ojciec. Paweł Dobrot redemptorysta. Msze Święte od strony oprawy liturgicznej ubogaci swoją modlitwą zespół muzyczny Galicja Band, który o godzinie 15.00 zaprasza na swój koncert. Początek FESTYNU o godzinie 13.30. Festyn zakończymy o godzinie 19.00 Wieczorem Chwały.

13. W okresie wakacyjnym Msze Święte w tygodniu będą odprawiane o godzinie 18.00, a w niedziele o godzinie: 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00.

14. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca. Do szczególnej modlitwy za ojców zapraszamy podczas wieczornego nabożeństwa czerwcowego.

15. Osoby chętne w podjęciu pomocy przygotowania pielgrzymki Zagłębiowskiej 2019 rok w ramach grupy czerwonej z dekanatu Chrystusa Króla Wszechświata zapraszamy na spotkanie 24 czerwca br. o godzinie 19.00 do naszej sali parafialnej.

16. W dalszym ciągu prosimy o zapisywanie się na jubileuszową pielgrzymkę na Podlasie organizowaną w terminie od 20 do 22 września 2019 r..

17. Szanownym Braciom i Siostrom dziękujemy za podjęte w minionym tygodniu prace na rzecz kościoła oraz za złożone ofiary. Dziękujemy wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym za czerwony ornat ofiarowany dla naszego kościoła do użytku liturgicznego.

18. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Pamiętajmy o najmłodszych.

19. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny.


                                                                           Ks. Kazimierz Sawościanik CR.
                                                                      ______________________________
                                                                                           proboszcz

Czas ucieka, wieczność czeka

klepsydra

Nabożeństwa całoroczne

Adoracja Najświętszego Sakramentu
w każdy czwartek, od godz. 17:00 
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
w każdą środę, po Mszy św. wieczornej
Nabożeństwo do Matki Boskiej Królowej Polski
w sobotę, po Mszy św. wieczornej
Nieszpory
niedziela, godz. 17:30
Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa
I piątek miesiąca, po Mszy św. wieczornej
Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
I sobota miesiąca od godz. 6:30
Niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu

I sobota miesiąca, po Mszy św. o godz. 18:00

oraz

I niedziela miesiąca, po Mszach św.

Modlitwa za zmarłych (wypominki)

każda niedziela, godz. 11:35;

Wypominki oktawalne: 02 - 08 listopad