ul. Armii Krajowej 77, 41-215 Sosnowiec | tel. (32) 263 75 21

Sobota, 25 stycznia 2020

Msze święte

Dni powszednie: 7:00, 18:00

Niedziela: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

okres wakacyjny

Dni powszednie: 18:00

Niedziela: 8:00, 10:00, 12:00, 18:00

Odpust: I niedziela po uroczystości Bożego Ciała

Ogłoszenia parafialne

19.01.2020r.- II niedziela zw. - przeczytaj

Ogłoszenia parafialne

1.XII.2019 - I niedz. ADWENTU

Dodano: 30 Lis 2019

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. Podczas tego roku będziemy starali się pogłębiać nasze rozumienie Eucharystii i oddawać szczególną cześć Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie.


2. Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem
i bliźnimi. Pomocą niech nam będą Msze Święte wotywne o Najświętszej Maryi Pannie, tzw. Roraty. Do licznego udziału w Roratach, celebrowanych w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 6.45, zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które są do nabycia w naszym kościele.


3. W przyszłą niedzielę 8 grudnia w naszym kościele przeżywać będziemy rekolekcje adwentowe. Słowo Boże głosić będzie ks. Piotr Strzelczyk CR posługujący w naszej zmartwychwstańczej parafii w Wierzchowie Pomorskim. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, przypada również uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Udział we Mszy św. o godz. 12.00 można potraktować jako Godzinę Łaski.


4. W poniedziałek 2 grudnia po Mszy Świętej wieczornej zapraszam na spotkanie wszystkich liderów wspólnot parafialnych i katechetów w celu omówienia zbliżających się wydarzeń dotyczących naszej parafii.


5. Wszystkim osobom biorącym udział w akcji „Tytka charytatywna” z całego serca dziękujemy. Część artykułów trafiła już do najbardziej potrzebujących. Kolejna część będzie wydawana w najbliższy poniedziałek 2 grudnia po Mszy św. wieczornej w salce parafialnej.


6. W środę 4 grudnia przypada wspomnienie św. Barbary, patronki górników. W tym dniu szczególnie naszą modlitwą ogarniamy wszystkich górników, emerytów i rencistów oraz górnicze rodziny.


7. W piątek 6 grudnia po roratach o godz. 6.45 spotkanie dzieci ze Świętym Mikołajem.


8. W sobotę 7 grudnia zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie
o godz. 13.00.


9. W niedzielę 8 grudnia na Mszy św. o godz.10.30 zostaną poświęcone i rozdane łańcuszki dzieciom przygotowującym się o I komunii św.


10. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W I czwartek zapraszamy na Mszę św.
o godz. 18.00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych; po Mszy św. spotkanie Wspólnoty „Barka”.
W I piątek Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Spowiedź św. pierwszopiątkowa od godz. 16.30. W I sobotę miesiąca Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 6.45.


11. Kapłani z posługą sakramentalną do chorych i seniorów udadzą się: ks. Wojciech w piątek, ks. Robert i ks. Łukasz w sobotę.


12. Już po raz dwudziesty, za tydzień, w II Niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski będzie obchodzony Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która będzie prowadzona przed kościołami i kaplicami w całej Polsce.


13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Czas ucieka, wieczność czeka

klepsydra

Nabożeństwa okresowe

Nabożeństwo Różańcowe
Przez cały październik po mszy św. wieczornej z godz.:18:00,
różaniec z dziećmi we wtorki i piątki o godz.:16:00

Nabożeństwa całoroczne

Adoracja Najświętszego Sakramentu
w każdy czwartek, od godz. 17:00 
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
w każdą środę, po Mszy św. wieczornej
Nabożeństwo do Matki Boskiej Królowej Polski
w sobotę, po Mszy św. wieczornej
Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa
I piątek miesiąca, po Mszy św. wieczornej
Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
I sobota miesiąca od godz. 6:30
Niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu

I sobota miesiąca, po Mszy św. o godz. 18:00

oraz

I niedziela miesiąca, po Mszach św.

Modlitwa za zmarłych (wypominki)

każda niedziela, godz. 11:40;

Wypominki oktawalne: 02 - 08 listopad