ul. Armii Krajowej 77, 41-215 Sosnowiec | tel. (32) 263 75 21

Czwartek, 17 października 2019

Msze święte

Dni powszednie: 7:00, 18:00

Niedziela: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

okres wakacyjny

Dni powszednie: 18:00

Niedziela: 8:00, 10:00, 12:00, 18:00

Odpust: I niedziela po uroczystości Bożego Ciała

Ogłoszenia parafialne

XXVI niedziela - 29.09.2019 r. - przeczytaj

Ogłoszenia parafialne

ODUST PARAFIALNY- NIEDZIELA

Dodano: 22 Cze 2019

1. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej w dzień naszego parafialnego odpustu wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży także udział w wieczornych Mszach Świętych połączonych z procesją eucharystyczną wokół świątyni. Dzisiaj w odpust parafialny procesja eucharystyczna odbędzie się po Mszy Świętej południowej tzw. sumie odpustowej. W czwartek jest zakończenie eucharystycznych procesji i błogosławieństwo wianków i ziół.

2. Ojcu Pawłowi Drobot – redemptoryście dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i głoszenie odpustowego Słowa Bożego. Zespołowi muzycznemu Galicja Band ze Lwowa za ubogacenie naszej odpustowej liturgii. O 15.00 zapraszamy na koncert w ich wykonaniu. Początek FESTYNU 13.30. Festyn zakończymy o 19.00 Wieczorem Chwały.

3. W dzisiejszą niedzielę we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, po każdej Mszy Świętej zostanie odśpiewana suplikacja „Święty Boże, Święty Mocny…”. Decyzją biskupów, będzie to ekspiacja za świętokradztwa i profanacje - poinformował o tym abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w oświadczeniu z 17 czerwca br.

4. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Msza Święta o godzinie 18.00.

5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza Święta tego dnia o godzinie 18.00. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza posługujących w naszej parafii księży polecamy modlitwom parafian. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Taca z uroczystości św. Piotra i Pawła jest przeznaczona na wsparcie działalności Ojca Świętego i Stolicy Apostolskiej.

7. W sobotę przypada dzień imienin Księdza Biskupa Piotra Skuchy. Pamiętajmy o modlitwie i Życzeniach, aby dobry Bóg darzył Go obficie swoim błogosławieństwem, a Święty Patron nieustannie wypraszał potrzebne łaski.

8. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym Msze Święte w tygodniu są odprawiane o godzinie 18.00, a w niedziele o godzinie: 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00.

9. Woluntariuszy do pomocy w przygotowania tegorocznej pielgrzymki Zagłębiowskiej w grupie czerwonej z dekanatu Chrystusa Króla Wszechświata prosimy o przybycie na spotkanie 24 czerwca br. o godzinie 19.00 do naszej sali parafialnej.

10. Zapraszamy do udziału w 54. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Chorych na Jasną Górę, która odbędzie się 6 lipca, w święto patronalne Apostolstwa Chorych, Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Pielgrzymkę tegoroczną poprowadzi Bp. Andrzej Przybylski. Rozpoczęcie pielgrzymki w bazylice jasnogórskiej o godz. 9.30, Eucharystia o 11.00, zakończenie ok. 16.30 Więcej szczegółów nt. programu pielgrzymki na stronie: www.apchor.pl

11. Caritas Diecezji Sosnowieckiej zaprasza wszystkie zainteresowane osoby powyżej 60 roku życia do udziału w projekcie ASOS „Młodość nie przechodzi z wiekiem”. W programie m.in. zajęcia ruchowe, taniec, ćwiczenia usprawniające pamięć, kurs zdobnictwa, porady prawne i dietetyczne, kawiarenka „Dawnych wspomnień czar” i inne. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy po szczegółowe informacje pod numerem telefonu 32 363 03 77 lub do kontaktu z Panem Marcinem - koordynatorem projektu, w siedzibie Caritas przy ul. Korczaka 5.

12. Szanownym Braciom i Siostrom dziękujemy za podjęte w minionym tygodniu prace na rzecz kościoła oraz za złożone ofiary.

13. Instytut Historii Sztuki i Kultury Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie pragnie zaprosić do studiowania na tej uczelni dwóch kierunków – historii sztuki i ochrony dóbr kultury. Więcej informacji, w tym film promocyjny są dostępne na stronie internetowej www.ihszik.whidk.upjp2.edu.pl.

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Pamiętajmy o najmłodszych.

15. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa, a solenizantów i jubilatów tygodnia otaczamy serdeczną myślą i darem modlitwy.


                                                                          Ks. Kazimierz Sawościanik CR
                                                                        ______________________________
                                                                                        proboszcz

Czas ucieka, wieczność czeka

klepsydra

Nabożeństwa całoroczne

Adoracja Najświętszego Sakramentu
w każdy czwartek, od godz. 17:00 
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
w każdą środę, po Mszy św. wieczornej
Nabożeństwo do Matki Boskiej Królowej Polski
w sobotę, po Mszy św. wieczornej
Nieszpory
niedziela, godz. 17:30
Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa
I piątek miesiąca, po Mszy św. wieczornej
Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
I sobota miesiąca od godz. 6:30
Niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu

I sobota miesiąca, po Mszy św. o godz. 18:00

oraz

I niedziela miesiąca, po Mszach św.

Modlitwa za zmarłych (wypominki)

każda niedziela, godz. 11:35;

Wypominki oktawalne: 02 - 08 listopad