ul. Armii Krajowej 77, 41-215 Sosnowiec | tel. (32) 263 75 21

Czwartek, 02 kwietnia 2020

Msze święte

Dni powszednie: 7:00, 18:00

Niedziela: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

okres wakacyjny

Dni powszednie: 18:00

Niedziela: 8:00, 10:00, 12:00, 18:00

Odpust: I niedziela po uroczystości Bożego Ciała

Ogłoszenia parafialne

V niedziela Wielkiego Postu - przeczytaj

Aktualności

WAŻNE KOMUNIKATY!

Dodano: 24 Mar 2020

news_avatar1. W związku z wprowadzeniem stanu epidemii koronawirusa w Polsce, zgodnie z zarządzeniem organów państwowych, podczas wszelkich obrzędów sprawowanych wewnątrz kościoła czy kaplicy (msza święta, spowiedź święta i inne sakramenty) może przebywać jednorazowo maksymalnie do 5 osób.

2. Bardzo prosimy by w Mszy Świętej także niedzielnej uczestniczyły tylko osoby, które zamówiły intencję tej Mszy Świętej. 

3. Proszę zachować roztropność, by nie wchodzić do kościoła w którym znajduje się 5 osób.

4. Informuję, że w naszym kościele nie będą sprawowane nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale.

5. Nie ulega zmianie czas Adoracji Najświętszego Sakramentu. Pana Jezusa adorujemy od poniedziałku do soboty od godz. 17.00 do 18.00. W tym czasie jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Zważmy jednak, by podczas adoracji liczba nie przekroczyła 5 osób.

6. Informujemy, że spowiedź w naszej parafii odbywa się w salce przylegającej do prezbiterium kościoła. Wejście przy ołtarzu bocznym Miłosierdzia Bożego. Znakiem, że kapłan jest i spowiada jest zapalona świeca w prawym rogu prezbiterium.

7. Kancelaria parafialna jest nieczynna. Pilne sprawy prosimy załatwiać po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym. Tel. (32) 263 75 21

8. Ponieważ sytuacja ulega ciągłym zmianom także te informacje mogą ulec zmianie.

9. Wykażmy daleko idącą samodyscyplinę pozostając w domach i nie narażajmy duszpasterzy na odpowiedzialność karną za złamanie obowiązującego prawa. Zostało ono wprowadzone, aby powstrzymać falę zachorowań i śmierci.

10. Prosimy o dostosowanie się do tych zaleceń i wyrozumiałość dla wspólnego dobra. Nam duszpasterzom też jest ciężko. Jesteśmy z Wami w modlitwie i prosimy, abyśmy się modlili za siebie nawzajem.

11. Bardzo dziękuję parafianom, którzy w tym trudnym czasie wspomagają naszą świątynię materialne, by móc zapłacić wysokie rachunki zwłaszcza za gaz i prąd. Dziękuję również za wszystkie ofiary składane na tacę czy do skarbon, czy w kopertach lub przez przelew. Bóg zapłać. Nr konta parafialnego: 62 1020 2498 0000 8602 0018 9910. Na to konto można też wpłacać ofiary. Bóg zapłać.

Duszpasterze

Nawiązując do Apelu Ojca Świętego Franciszka, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisław Gądecki serdecznie prosi, aby w środę 25 marca br. w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godzinie 12.00, we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce zabiły dzwony i aby w swoich kościołach - biskupi oraz kapłani - odmówili Anioł Pański, modlitwę Ojcze nasz i 3 razy Zdrowaś Maryjo w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych.

LIST ŚWIĄTECZNY DO PARAFIAN

Dodano: 31 Mar 2020

news_avatarDrodzy Parafianiekiedy w środę popielcową ksiądz posypał nasze głowy popiołem, nikt z nas nie sądził, że w tym roku Wielki Post będzie Wielki bardziej niż nam się to wydawało.

AKTUALNE OGŁOSZENIA

Dodano: 28 Mar 2020

news_avatar1. W związku z wprowadzeniem stanu epidemii koronawirusa w Polsce, zgodnie z zarządzeniem organów państwowych, podczas wszelkich obrzędów sprawowanych wewnątrz kościoła czy kaplicy (msza święta, spowiedź święta i inne sakramenty) może przebywać jednorazowo maksymalnie do 5 osób.

Czas ucieka, wieczność czeka

klepsydra

Nabożeństwa okresowe

Nabożeństwo Różańcowe
Przez cały październik po mszy św. wieczornej z godz.:18:00,
różaniec z dziećmi we wtorki i piątki o godz.:16:00

Nabożeństwa całoroczne

Adoracja Najświętszego Sakramentu
w każdy czwartek, od godz. 17:00 
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
w każdą środę, po Mszy św. wieczornej
Nabożeństwo do Matki Boskiej Królowej Polski
w sobotę, po Mszy św. wieczornej
Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa
I piątek miesiąca, po Mszy św. wieczornej
Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
I sobota miesiąca od godz. 6:30
Niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu

I sobota miesiąca, po Mszy św. o godz. 18:00

oraz

I niedziela miesiąca, po Mszach św.

Modlitwa za zmarłych (wypominki)

każda niedziela, godz. 11:40;

Wypominki oktawalne: 02 - 08 listopad